Bieganie pomaga schudnąć

Kategorie Bieżnie

Jeżeli wyjrzymy na ulicę to przekonamy się, że wśród nas jest wielu biegaczy, którzy codziennie pokonują swoją ulubiona trasę w celu wyrobienia odpowiedniej kondycji lub też w celu zgubienia tkanki tłuszczowej. Szczególnie takie osoby widać wiosną, latem, kiedy mamy piękna pogodę za oknem. Wraz z nadejściem sezonu jesienno – zimowego na drogach pozostaje coraz mniej tych osób. Czy ten deszczowo – zimny okres oznacza koniec przygody z bieganiem? Oczywiście, że nie. Zawsze można pomyśleć o tym, aby wskoczyć na bieżnię, dzięki czemu na pewno nie uda nam się wyjść z formy.

Ćwiczenia na bieżni

Wiele osób twierdzi, że bieganie pomaga schudnąć i tak jest naprawdę. Dlatego też, nawet jeżeli pogoda za oknem nie zachęca do biegania, to nie porzucajmy go. W naszych domach na stałe mogą zagościć bieżnie, które bez problemu można zakupić w sklepach sportowych, online. Ich ceny są różnorodne – od kilkuset złotych do takich po kilka tysięcy. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, że nie warto odmawiać sobie takiego wydatku (nawet, jeżeli będzie trzeba myśleć o ratach), ponieważ inwestujemy w swoją pasję, w coś zdrowego, dzięki czemu będziemy się lepiej czuć. Niektórzy mówią, że bieganie na bieżni to jednak nie to samo, co na dworze, gdzie jest o wiele przyjemniej, można cieszyć się pięknymi widokami, świeżym powietrzem. Tak, mają rację, jednak nie zapominajmy o tym, że po pierwsze warto biegać na bieżni niż siedzieć na kanapie i nic nie robić. Po drugie bieżnię można ustawić na przeciwko TV, dzięki czemu oglądając ulubiony serial nadal możemy być w ruchu. Poza tym ćwiczenia na bieżni na pewno nie będą monotonne, jeżeli puścimy sobie ulubioną muzykę w tle lub na smartfonie (jeżeli jesteśmy na siłowni lub nie chcemy przeszkadzać innym domownikom).

Technika biegania

Nie zapominajmy jednak o tym, że nie liczy się tylko samo bieganie, ponieważ każdy z nas w pogoni za wypełnieniem swoich obowiązków codziennie dużo biega. Aby móc schudnąć liczy się odpowiednia technika biegania, jak również regularność ćwiczeń. Biegajmy przynajmniej po trzy, cztery razy w tygodniu (maksymalnie do 6 razy, aby zapewnić sobie jeden dzień na regeneracje) po minimum 30 minut. Wtedy nasze ciało na pewno spali zbędne kalorie. Do tego na sam początek nie wyznaczajmy sobie celu w postaci kilkunastu kilometrów do przebięgnięcia. Nawet trzy kilometry na sam początek to już coś. Z czasem ta odległość będzie systematycznie zwiększana w taki sposób, że być może w przyszłości pomyślimy o tym, aby wziąć udział w jakimś maratonie biegowym. Warto mieć w swoich domach bieżnie do biegania.

Woman obraz autorstwa freepik - www.freepik.com